Battlefield V FIFA 19 Apex Legends The Sims Anthem Electronic Arts – Domovská stránka Electronic Arts – Domovská stránka Hry Novinky O společnosti EA Studia Kariéra Vedoucí pracovníci Tisk Investoři Podpora Obchod Origin Hry Novinky Nápověda Fóra EA Nakupovat na Originu EA Access Kariéra Zpravodaj

Přihlásit se a uložit

Staňte se členem EA Access Přidejte se ke službě Origin Access
Staňte se členem EA Access Přidejte se ke službě Origin Access

Pohled do zákulisí vývoje regionů v SimCity Buildit

Herní GM Inka Vikman hovoří o rozšířené hratelnosti SimCity BuildIt v úchvatném prostředí

Od návrhu ke konečnému dílu

Nejnovější aktualizace SimCity™ BuildIt s prozaickým názvem Regions (Regiony) obsahuje tři úžasné nové mapy, které umožňují stavitelům rozšiřovat jejich města dále do světa!

Inka Vikman nám přiblíží vývojový proces od návrhu ke konečnému dílu a prozradí nám, proč se tým rozhodl regiony vůbec vytvořit. 

Ahoj Inko, představ nám stručně svoji práci na SimCity BuildIt?

Čau! Jmenuji se Inka a u hry SimCity BuildIt zastávám roli GM.

Pracuji s talentovaným týmem výtvarníků, programátorů a designérů ve studiu Tracktwenty ve finských Helsinkách.

Posledních pět let se snažíme tento úchvatný titul posunout na další úroveň.

Jsem zodpovědná za novinky, které spolu s týmem připravujeme pro hráče.

Jak tým dospěl k rozhodnutí rozšířit SimCity BuildIt o regiony?

Požadavek číslo jedna od komunity byl „více prostoru“ – tak jsme vám vyšli vstříc!

Zároveň jsme však chtěli vaše přání a očekávání ještě překonat a přijít s něčím novým a inspirativním. Takže jsme nakonec vymysleli tři nové mapy s novým obsahem.

Jaké novinky jste pro tyto tři nové mapy zvažovali?

Chtěli jsme rozšířit cestu stavitele, představit nové hádanky a rébusy a rozšířit hratelnost v úchvatném prostředí.

Potýkal se tým při vytváření nových map s nějakými výzvami?

Regiony byly pro vývojový tým jednou z vůbec nejoblíbenějších aktualizací, těšil se na ni. Načasování bylo dobré, chtěli jsme vytvořit pro naše hráče něco nového a zábavného. Což se nám nejspíš povedlo, protože sami jsme se od hraní v nových regionech nedokázali odtrhnout!

Rané koncepty map

Jak vývojový tým experimentoval nebo jak se připravoval na tvorbu prvních verzí regionů?

Probrala jsem vizi s technickým ředitelem a on jí byl tak nadšený, že první prototyp regionů byl vytvořen hned následující den! Náš tým výtvarníků společně s návrháři zmapovali několik variant vizuálního stylu a nabídli nám spoustu možností, z nichž jsme pak vybrali ty správné. Průzkumy provedené dříve ukázaly, že fanoušci by rádi viděli ekologické města, nové pláže a rozmanitější obytné budovy. Naši hráči zbožňují přírodu a věříme, že Limestone Cliffs je zdaleka tou nejkrásnější mapou!

Požadavek číslo jedna od komunity byl „více prostoru“ – tak jsme vám vyšli vstříc!

Můžeš nám říct víc o vývojovém procesu z hlediska designu?

Antanas Gudonis (vedoucí výtvarník): Po rozhodnutí o tématech nových map jsme vytvořili jejich jednoduché trojrozměrné modely pro testování různých barevných palet, základních objektů a kompozice.

Pak jsme do každé mapy přidali několik řad zastavěných oblastí, které jsme použili jako základ pro trojrozměrné modelování okolních krajin.

Jakmile jsme byli spokojení s krajinou, začali jsme do ní přidávat detaily jako kameny a stromy, abychom zlepšili její přirozenost.

Na závěr jsme vyladili barvy a přidali ptáky, mraky a různé efekty částic.

Během vývoje těchto tří nových map jsme udělali spoustu změn. Usilovali jsme o to, aby prostory mezi oblastmi vhodnými k zástavbě byly co možná nejpřirozenější, aby bylo možné dosáhnout správného úhlu kamery a určit optimální počet detailů s přihlédnutím k omezením mobilních platforem.

Vývojový koncept

Jaké novinky včetně grafické stránky čekají na hráče na mapách Cactus Canyon, Green Valley a Limestone Cliffs a jak se regiony liší jeden od druhého?

Green Valley nabízí tři oblasti k výstavbě, jedna z nich je ostrov se dvěma plážemi! Na této mapě jsou všechny podmínky pro dlouhodobě udržitelné živobytí – hráči mohou dokonce stavět městské domy se střešními zahradami. Občanům můžete dodávat bioprodukty a také vyrábět ekologické výrobky, které přispívají k ochraně životního prostředí!

Mapa Green Valley

V Cactus Canyon vládne zvláštní atmosféra, která je s podobnými místy spjata. Zdejší obyvatelé vyžadují čerpací stanice a vyrábějí různé zboží z ropy – například pneumatiky.

Mapa Cactus Canyon

Limestone Cliffs je nádherná mapa plná odstínů zelené, přírody a řek. Jakmile se na tomto místě objeví moderní město, které se s ním kontrastuje, mapa ožije novými barvami. Pro hráče, kteří se pokusí maximalizovat populaci svého města, se tato oblast stane velkou výzvou, a to kvůli dispozici výstavby ve tvaru H. 

Mapa Limestone Cliffs

Kromě nových regionů mohou hráči také plnit úkoly v rámci Contest of Mayors (Souboje starostů). Všechny nové mapy mají rovněž obchodní centrálu (Trading HQ). 

Ještě něco bys ráda dodala k vývoji regionů?

Vytvářet něco úplně nového nám připomnělo chvíle, kdy jsme s vývojem hry začínali.

Při práci na nových mapách jsme narazili na různé problémy, které bylo potřeba vyřešit. Uvědomili jsme si, že jsme se sami postavili před velkou výzvu a že s těmito novými mapami hodně riskujeme. V budoucnu bychom chtěli pracovat na dalších mapách, protože jejich tvorba i následné hraní je stejně zábavné.

Doufáme, že si naše regiony užijete. Rádi si od vás přečteme, co dalšího byste ve hře rádi viděli!

______________________

Prohlédněte si všechny tři nové mapy z aktualizace SimCity BuildIt Regions!

Sledujte dění okolo EA: Přečtěte si náš blog, sledujte nás na Twitteru a Instagramu nebo nám dejte lajk na Facebooku.

Související aktuality

Vstupenky na EA PLAY 2019 jsou již k dostání!

Electronic Arts Inc.
6.5.2019
Vyzkoušejte si jako první některé z nejslavnějších sérií od EA

Industrial Toys: Rozhovor se zakladatelem Alexem Seropianem

Electronic Arts Inc.
26.4.2019
Alex Seropian hovoří o vývoji her na telefony a své kariéře v herním průmyslu.

Nové informace o Apex Legends

Apex Legends, Electronic Arts Inc.
25.4.2019
Říct, že vydání Apex Legends předčilo naše očekávání, by bylo slabé slovo.
Knihovna her Bezplatné hry (F2P) Novinky Playtesting – Testování her Studia Aktualizace služby Origin Access facebook twitter youtube instagram twitch Procházet hry Aktuality Centrum nápovědy Fóra EA O nás Kariéra United States United Kingdom Australia France Deutschland Italia 日本 Polska Brasil Россия España Ceska Republika Canada (En) Canada (Fr) Danmark Suomi Mexico Nederland Norge Sverige 中国 대한민국 台灣 Právní informace Stav on-line služeb Uživatelská smlouva Zásady nakládání s osobními údaji a soubory cookie (právo na soukromí)