Liverpool FC signerer tre års partnerskapsavtale med EA SPORTS

EA Norge

2013-08-01

Liverpool Football Club kunngjorde i dag at de har skrevet under en tre års partnerskapsavtale med Electronic Arts Inc. som gjør EA SPORTSTM til klubbens offisielle fotballdataspillpartner fra og med starten av 2013/14-sesongen i Barclays Premier League.
fifa-14-liverpool-wallpaper-newsheader.png

Liverpool Football Club kunngjorde i dag at de har skrevet under en tre års partnerskapsavtale med Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) som gjør EA SPORTSTM til klubbens offisielle fotballdataspillpartner fra og med starten av 2013/14-sesongen i Barclays Premier League.

Gjennom partnerskapet kommer EA SPORTS til å gi Liverpool FC-fans muligheten til å spille FIFA 14 på Anfield under utvalgte kamper gjennom sesongen. EA SPORTS Goal of the Month gir også fans sjansen til å laste opp sine beste FIFA 14-mål for å bli med i konkurransen om supre premier gjennom hele sesongen.

Billy Hogan, Chief Commercial Officer for Liverpool FC, sier: “Det er spennende for oss å ha EA SPORTS, et av verdens ledende sportsunderholdningsmerker, som ny partner. Vi vet at mange i Liverpool-familien, både fans og spillere, spiller EA SPORTS FIFA jevnlig, så dette nye partnerskapet kommer til å hjelpe klubben med å komme nærmere fansen på nyskapende måter.”

Jamie McKinlay, VP Marketing hos EA SPORTS legger til, “Vi har over en halv million registrerte LFC-fans som spiller FIFA 13, og alle ønsker å se autentiske gjengivelser av Liverpool-spillere i FIFA 14. Vi gleder oss til å levere denne autentisiteten, i tilegg til en lang rekke nye og engasjerende initiativer for denne historiske klubben og klubbens fans.”

EA SPORTS har også spilt inn 360-graders 3D-skanninger av hodene til Liverpool FC-laget, og sikret presise gjengivelser av spillere som Steven Gerrard, Daniel Sturridge og Philippe Coutinho, som er med i FIFA 14 når spillet lanseres 27. september. FIFA 14 blir tilgjengelig på Xbox 360®, PlayStation®3, PC og andre plattformer, og kommer senere i år til Xbox One® og PlayStation®4.

En bakomfilm som gir Liverpool FC-fans muligheten til å se favorittspillerne sine under hodeskanningen er tilgjengelig for innbygging via linken under:

 

Liverpool FC-fans får også tilgang til en nedlasting uten ekstra kostnad av et spesielt FIFA 14-omslag med tre av The Kops favorittspillere. EA SPORTS kommer til å legge ut LFC-innhold gjennom hele sesongen, som kampsimuleringer, bakgrunner og bilder fra en FIFA 14 turnering med proffspillere, for å se om noen kan dytte Jose Enrique ned fra tronen som “FIFA King of Anfield.”

Liverpool Football Club

  • Liverpool FC ble stiftet i 1892 og er en av verdens mest berømte fotballklubber, med 18 ligamesterskap, sju FA-cuper, åtte ligacuper, fem Europacuper, tre UEFA-cuper, tre europeiske supercuper og 15 Charity Shields.
  • Som en sosialt ansvarlig virksomhet er Liverpool FC stolt av historien sin og spiller en proaktiv rolle i lokalsamfunnet med over 20 helårsprosjekter innen utdanning, sosial inkludering, helse og idrett. Klubbens bidrag har ført til at de har fått en Community Mark-pris av Business In The Community.
  • Liverpool FC er en global merkevare som jobber med ledende kommersielle partnere jorden rundt, og bidrar med enestående kommersielle muligheter.

EA SPORTS

  • Hvis du vil vite mer om EA SPORTS FIFA 14 og forhåndsbestille FIFA 14 i dag, kan du gå til www.ea.com/dk/fifa-14-preorder. Fans som kjøper FIFA 14 Ultimate Edition på Xbox 360 eller PS3™ får tilgang til 24 FIFA Ultimate Team-gullpakker — 1 per uke i 24 uker — som en hjelp til å bygge opp et Ultimate Team*.
  • Lik oss på www.facebook.com/easportsfifa, eller følg oss på Twitter @EASPORTSFIFA for å få med deg siste nytt.
  • EA SPORTS er et av verdens ledende sportsunderholdningsmerker. Selskapet leverer dataspillserier på bestselgertoppen, prisbelønt interaktiv teknologi, fan-programmer og digitale opplevelser på tvers av plattformer. EA SPORTS skaper sosiale opplevelser som henter frem følelsen som driver sporten gjennom ledende spill som Madden NFL football, FIFA, NHL® hockey, NBA LIVE basketball, NCAA® Football, Tiger Woods PGA TOUR® golf, SSX™ og EA SPORTS UFC®. Hvis du vil vite mer om EA SPORTS, lese nyheter, se videoer og følge med på blogger, forumer og spill, kan du gå til www.easports.com.

* Begrensninger gjelder Gå til http://www.easports.com/uk/fifa for å få vite mer.

Related News

Med egne ord: Lacy Rohre

Electronic Arts Inc.
18.aug.2017

Hils på gjengen som er med i Longshot

Electronic Arts Inc.
17.aug.2017

Girls Who Code Kick Off 2017 Summer Immersion Program

Electronic Arts Inc.
14.aug.2017