Electronic Arts Home Electronics Arts Home

Een diepgaand gesprek met Vincent Pontbriand

Maak kennis met Vincent Pontbriand, de nieuwe EA Motive General Manager, en ontdek wat hij zo geweldig vindt aan de toekomst van gamen.

In hun eigen woorden

Sinds het begin in 2015 heeft Motive Studios een spannende reis meegemaakt en is de studio snel gegroeid. En er zijn geen tekenen dat dit binnenkort zal stoppen. Op de avond van de eerste gamerelease van de studio, Star Wars Battlefront II, een samenwerkingsproject met DICE en Criterion Games, zijn we in gesprek gegaan met Vincent Pontbriand om meer te weten te komen over zijn motivaties en enthousiasme over de toekomst van de games-industrie.

 

Voor de lezers die nog niet van je hebben gehoord, wat is je rol bij Motive?

Als Studio GM overzie ik niet alleen alle organisatorische functies, maar ik geef ook leiding aan de teams die de entertainmentervaringen creëren voor onze spelers. We zijn nog een jonge studio, dus ik zoek ook naar manieren om onze cultuur te verrijken en om onze missie en visie verder te ontwikkelen. 

Motive leidde de ontwikkeling van de singleplayer-campagne in Star Wars Battlefront II. Dat is best gaaf! Zijn er dingen die je met je fans wil delen over deze ervaring?

We kregen de geweldige kans om originele ideeën bij te dragen binnen de doelstelling om een geheel trouw, maar nieuw Star Wars-verhaal te maken met Lucasfilm. Dit verliep tegelijkertijd met het bouwen van de studio en ons team in Montreal, het creëren en verfijnen van onze processen enzovoorts. Zoals je je kan voorstellen, kwam dit zo met zijn uitdagingen. Maar we hebben ons aangepast en beginnen nu resultaten te zien. Naar mijn mening was het alle moeite meer dan waard.

"Innovatie is nooit stil blijven staan. En als je nieuwsgierig bent, kan je de toekomst van de industrie nu al zien in de vorm van indie-games en -apps."

Hoe zou je jullie teamcultuur beschrijven?

We zijn onszelf nog steeds aan het definiëren. We blijven groeien als studio en leren elkaar nog beter kennen. Het voelt bijna als een start-up. Ik vind het geweldig dat de studio bestaat uit mensen over de hele wereld en plaatselijk talent uit de industrie. Iedereen werkt samen om iets nieuws te maken en alles lijkt voor ons nog mogelijk te zijn.

Wat motiveert jou persoonlijk als leider?

Ik hou ervan om samen te werken met creatieve en getalenteerde mensen die gekke ideeën hebben en daar zelf volkomen achter staan. Het is prettig om met duidelijke doelen en limieten te werken, maar ik moet toegeven dat ik ook wel van een goede uitdaging hou. Als je een project kan afronden ondanks de problemen die je tegen het lijf loopt, dan voelt de beloning een stuk groter dan alle moeite die het heeft gekost. Er is niks dat meer voldoening geeft.

 

Er staan zo veel spannende dingen te wachten bij Motive. Waar kijk je het meest naar uit (zonder geheimen te onthullen, natuurlijk)?

We staan op het punt om ons eerste project en collectieve inspanning uit te brengen. Dat is voor ons heel spannend. Het is een hele reis geweest: leren om te werken met de Frostbite-engine (een van de meest geavanceerde engines in de hele industrie), werken aan een geïdealiseerde franchise zoals Star Wars en ga zo door. Maar alle kennis die we met deze ervaring hebben opgedaan, is onmisbaar en zal ons enorm van dienst zijn in de toekomst. We hebben nieuwe projecten, waaronder het maken van een gloednieuwe serie. We zijn bezig om de teams en ondersteunende technologie te maken en te experimenteren en vernieuwen binnen het actie-avontuur-genre. We hebben een ongelooflijke kans gekregen.

Je werkt inmiddels al meer dan twintig jaar in de industrie. Naar welk aspect van de toekomst van gaming kijk jij het meest uit?

Gamen gaat voor mij om meer dan alleen het leveren van leuke ervaringen. Je geeft spelers ook de kans om aan hun dagelijkse leven te ontsnappen en andere fantasieën te beleven die in andere media moeilijk of onmogelijk zijn te repliceren.

Ik ben geïnteresseerd in alle nieuwe technologie, omdat er gedurende de afgelopen jaren enorme stappen zijn gezet met betrekking tot het verbeteren van realisme en sensorische input. Maar het is ook mogelijk geworden om nieuwe genres te verkennen. Onze industrie is vaak de eerste geweest om deze nieuwe technologieën te omarmen en ermee te vernieuwen. Dingen zoals online, 3D-audio en -graphics, fysica, motion capture, touch-input, mobiel, streaming, cloud, VR, AR en ga zo door.

Innovatie is nooit stil blijven staan. En als je nieuwsgierig bent, kan je de toekomst van de industrie nu al zien in de vorm van indie-games en -apps. Het duurt normaal gesproken even voordat alles wordt geaccepteerd en geïmplementeerd in mainstream games. De technologie moet namelijk betaalbaar zijn en een goed ontwikkelde gebruikersbasis hebben.

Ik kijk ook uit naar het experimenteren met nieuwe "disruptive" technologieën, zoals AI, en nieuwe manieren om onze spelers controle over hun speelervaring te geven.

 

Als je één superkracht mocht hebben, welke zou je dan kiezen?

Om geen angst te ervaren.

Wil je werken in de game-industrie? Bezoek onze carrièrepagina!

 


Blijf meepraten over alles wat met EA te maken heeft: Lees ons blog, volg ons op Twitter en vind ons leuk op Facebook

GERELATEERD NIEUWS

Aangepaste voortgang komt binnenkort

Electronic Arts Inc.
16-mrt-2018
Een belangrijke Star Wars Battlefront II-update staat klaar voor lancering

Achter gesloten deuren: Een korte geschiedenis van Burnout

Electronic Arts Inc.
14-mrt-2018

Speel 6 geweldige games van Warner Bros. en meer met Origin Access

Electronic Arts Inc.
8-mrt-2018
Games Gamebibliotheek Nieuws Bladeren door games Laatste nieuws Help Center EA Forums Over EA Werken bij EA Nederland United States United Kingdom Australia France Deutschland Italia 日本 Polska Brasil Россия España Ceska Republika Canada (En) Canada (Fr) Danmark Suomi Mexico Norge Sverige 中国 Juridisch Online Service-updates Gebruikersovereenkomst Privacy- en cookiebeleid